סוגי אנימציה תלת מימד

אחד מהתחומים המרתקים שאפשרה לנו הטכנולוגיה המתקדמת ואחת מהכלים החזקים ביותר בתחום המכירות, השיווק, ההדרכה והאמנות היא אנימציה תלת מימד.

אנימציה – על מה מדובר?

רוב האנשים סבורים שאנימציה משמע דמויות מצוירות בסרטים, או מיני אובייקטים דינאמיים שמופיעים באתרי אינטרנט שונים ובסרטי פרסומת. הפירוש המדויק לאנימציה הוא הנפשה. כלומר, החייאת אובייקטים מסוימים והענקת אשליה של תנועתיות על המסך (רוב האנשים הבוגרים מכירים את האנימציה הקלאסית שהזכירה את הקומיקס הדינאמי). קיימים שימושים רבים לאנימציה, כמו למשל בקולנוע, בטלביזיה ובאינטרנט ובשנים האחרונות אנו זוכים להיחשף להנפשה מסוג חדש, זו שמשרתת אנשי מקצוע בצורה הטובה ביותר – הנפשה ממוחשבת, כלומר אנימציה תלת מימד ודו מימד.

הנפשה ממוחשבת – סוגים שוניםסוגי אנימציה תלת מימד

  • דו מימד- אנימציה בה שיטת העבודה דומה לאנימציה הקלאסית עליה כתבנו בפסקה הקודמת, אך במקרה זה מוסיפים לה את הנופך הדו מימדי. טכניקת העבודה היא הנחת שכבה על גבי שכבה, עד שמגיעים לתוצאה הסופית המתבקשת. יש לקחת בחשבון שבאנימציה הקלאסית משתמשים בחומרים פיזיים ובהנפשת דו מימד עיקר השימוש הוא בחומרים דיגיטאליים.
  • אנימציה תלת מימד- אנימציית תלת מימד מציגה "עולם" שונה לחלוטין ומרבית האנשים אשר עוסקים בתחום (ואלו שחוו את התוצאה המוצלחת של אנימציה זו), לבטח יעידו שמדובר על מהפכת האנימציה. אנימציית תלת מימד היא סוג של אנימציה ממוחשבת, בה כל הקשור לעיצוב הדימויים מתבצע על ידי תוכנות גרפיות המדמות את מבנה הגופים המוצגים. השלב הבסיסי וההכרחי בתהליך יהיה יצירת מודל ממוחשב של האובייקט אותו אנו מעוניינים להציג בצורה ממוחשבת, כמו איבר מסוים בגוף, או מוצר מסוים אותו פיתחנו. לאחר סיום יצירת המודל הממוחשב, יתחיל תהליך הרנדר, תהליך המחשב ייצור תמונה מהמודל הממוחשב אותו יצרנו בשלב הראשון.

אנימציה תלת מימד- מהפכה

נכון להיום אנימציה תלת מימד מתבצעת על ידי חברות רבות ומגוונות. אנימציית תלת מימד היא הדרך הטובה ביותר להציג מוצר חדש אותו אתם מעוניינים לשווק, והדרך הטובה ביותר לעניין משקיעים להשקיע בפיתוח מסוים. עוד מתאימה שיטת אנימציית זו לתחום הרפואי, אם להצגת מכשירים רפואיים חדשים, אם למטרת הדרכת רופאים לגבי טכניקת עבודה מסוימת בניתוח ואם למטרת שיווק והדרכה של צוות עובדים לגבי מוצר חדש שנכנס לשוק.

כך או אחרת הדרישה לסוג זה של אנימציה גדולה, וזאת משום שהיא מאפשרת נראות מדויקת של המוצר ותהליכי העבודה בו הצורה מרשימה ומקצועית.

Scroll to Top